אין פרסומים תמימים – חכו להמלצות ושפטו אותנו על המכלול

מנואל מגיב לפרסומים בתקשורת שחושפים לכאורה את המלצות הועדה – תמלול סרטון הוידיאו של מנואל ביוטיוב

לצערי אנו עדים בימים האחרונים לגל מתגבר של הפצת הערכות ושמועות, שלכאורה אמורות לשקף את המלצות הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי.

אני רוצה להבהיר:

אין עדיין המלצות סגורות ומוסכמות כלשהן, ונראה לי שכיו"ר הוועדה אני היחיד המוסמך להגיד זאת. אנחנו נמצאים עדיין בישורת האחרונה של עבודה מקצועית מאומצת, בלוח זמנים בלתי אפשרי. אני מודיע כאן שבמהלך השבוע הבא הוועדה תתכנס לשתי ישיבות מרתוניות על מנת לקבל החלטות. אז ורק אז אפשר יהיה לדבר על המלצות.

זה יהיה לא אחראי ולא נכון מקצועית להגיב נקודתית על הערכות שפורסמו, לאור העובדה שטרם התקבלו החלטות כלשהן. אבל אזכיר שאנחנו עצמנו אמרנו פעם אחר פעם במפגשים עם הציבור, שבין היתר נמקד כלים בתחום החינוך בגילאים הצעירים, שיהיה פרק משמעותי בתחום הדיור ובתחום יוקר המחייה, ושיהיה שינוי מרחיק לכת בתמהיל המסים. הכול מבלי לפרוץ את מסגרת התקציב.
יחד עם זאת, שמירה על אחריות תקציבית אין פירושה שרק יוסטו סכומים זעומים לשירותים חברתיים – אני משוכנע שהמשאבים שיופנו לכך במהלך חמש השנים הקרובות יהיה בכוחם כדי לחולל מהפך.

אני סמוך ובטוח שאותו ציבור מפוקח וערכי שמילא את חוצות הערים מבין כי אין פרסומים תמימים, וכי גם במקרה הזה הדבר לא בא לשרת לא את עבודת הוועדה ולא את הכמיהה לשינוי של הציבור עצמו.

אני משוכנע שהישראלים החדשים יודעים להבחין היטב בין עיקר לטפל, בין אמירה מקצועית לבין אמירה תקשורתית, ולא יתנו יד לגורמים אינטרסנטים שכבר חשים מאוימים להכשיל את הסיכוי לשינוי אליו הוועדה שואפת.

אני מציע לכולנו להתאזר בסבלנות – הדו"ח בוא יבוא לפני ראש השנה כפי שהודענו מהיום הראשון, תשפטו אותנו אז, כמכלול, לא על הגרוש ולא על התכנית הנקודתית ולא על האמירה התלושה מההקשר. תשפטו אותנו על ההשקפה, ועל הכיוון, ועל המכלול של צעדים לטווח הקצר והבינוני והארוך. אל תתנו לעולם הישן לקבוע את סדר היום, אל תתנו לדרכים העקלקלות של העבר לנסות ולמנוע את הבלתי נמנע אליו כולנו כמהים.

תגובה 1 לאין פרסומים תמימים – חכו להמלצות ושפטו אותנו על המכלול

  1. Pingback: המצב קשה, אתם יודעים | העוקץ

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>