הדו"ח המלא להורדה – לפי פרקים

הדו"ח המלא והפתוח נמצא באתר הידברות

ניתן להוריד גם את פרקי הדו"ח בפורמט פידיאפ מכאן

מבוא
השקפה כללית
מערכת המס
שירותים חברתיים
תחרותיות ויוקר המחיה
המלצות דיור
מדיניות פיסקלית
שיתוף הציבור

תגובה 1 להדו"ח המלא להורדה – לפי פרקים

 1. איתמר אהרונסון says:

  1. לא אמרתם ולא במילה אחת לגבי שינוי שיטת הממשל בישראל. לא רמזתם על כך ולו ברמז. תפקידכם היה לקחת גם נושא זה תחת חסותכם וגם אם ראש הממשלה לא "נתן" אותו לכם.
  2. וועדה בה חבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה??? הוא ייצא נגד ה"בוס" שלו??? שמים את הכלב לשמור על הבית??? שמים את החתול לשמור על החלב???
  3. וועדה בה חברה מנכ"לית הביטוח הלאומי??? היא תכריז ש"עד היום עבדתי לא בסדר ועכשיו אני רוצה לתקן"???
  4. וועדה המורכבת 90% מנציגי ממשלה??? ובקושי 7 נציגים מחוץ לממשלה??? ומתוכם 0 נציגי השכבה שאת מצבה אתם אמורים לשפר???
  4. אתם מניחים כי "חוק טל" הינו פיתרון צודק (עמ’ 39 הערה 5)???? השארתם אותי מיואש!!! אני כחילוני אינני מאמין בגרוש באותם חרדים. הם אינם עוזרים לי במאום אלא רק גורמים לי נזק בעצם ישיבתם על צווארי!
  5. אתם אומרים כי "העושק החרדי" את השכבות העובדות אינו כתוצאה משיקולים פוליטיים מושחתים (עמ’ 28 פסקה שנייה)??? מהיכן הקביעה הזו??? אמירה זו לבדה (שלדעתי הינה משוללת כל אחיזה במציאות) גורמת לי להטיל מום בכל הדו"ח כולו.
  6. תמצית דבר:
  א. אין כמעט ולו המלצה אחת עם פרמטרים מדידים שאני כאזרח יכול לבוא ולאמר: "ממשלתי – כאן לא עמדת ביעד" !!!!
  ב. 60 מיליארד על פני 5 שנים: זאת אומרת שהממשלה לא צריכה להשקיע ולו שקל בשנה הראשונה, לא בשנייה, לא בשלישית, לא ברביעית, ולדרוש ממנה להשקיעה 60 מיליארד בשנה החמישית הרי זה לא אנושי…. היכן מדד ההשקעה בחצי השנה הראשונה? היכן המדד להשקעה בסוף השנה הראשונה? מנכל משרד ראש הממשלה – עשית עבודה טובה ל"בוס" על הגב שלי ושל חברי העובדים. כל הכבוד.
  ג. היכן המלצות לגבי שמירה על זכויות עובדים??? היכן המלצות על החזרת הכבוד לעובד? היכן ההמלצות על הביזוי של הממשלה והמעסיקים לגבי זכות העובדים להתאגד??? היכן ההמלצות שלכם עבורינו???
  ד. היכן המלצות על התאמת גיל פרישה לגיל "זריקה" מהעבודה (אני מדבר על שכבות בייניים ולא על שכבת חברי הוועדה שהם יכולים לעבוד עד גיל 80 ועד בכלל)?? ממה נחייה אם "זורקים" אותנו מהעבודה בגיל 60 (במקרה הטוב) ופנסיה אנחנו מקבלים מגיל 67???
  ד. היכן המלצות לגבי פנסיה??? היכן המלצות לגבי כבוד לפנסיונרים??? היכן המלצות לגבי שמירה על כספי הציבור???

  תמצית דבר שלי: איכזבתם!

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>